.size_count{ display: none!important; }

Dětská postýlka – kam ji nejlépe umístit?

2024-01-08

Dětská postýlka pro novorozence/kojence je jednou z nejdůležitějších věcí, které potřebujeme vědět o budoucnosti. Jak říkáme, musíme to udělat, musíme to udělat pro vás a my se o to postaráme, abychom to mohli udělat za vás, a uděláme to za vás. Koutek pro naše novorozence v ložnici rodičů je nejčastějším a nejlepším řešením v prvních měsících života. Jak ušetřit pokoj, co dělat po chvíli a jak zůstat v bezpečí a zdraví? Přesvědčte se s námi v tomto příspěvku!

Kam umístit postel pro novorozence?

Právě narozené miminko od nás vyžaduje velkou péči a péči, proto se mu vyplatí vytvořit bezpečný koutek blízko nás, pak v naší ložnici. Novorozenecké lůžko by proto mělo být co nejblíže naší posteli, což výrazně usnadní noční vstávání, krmení, přebalování, uklidňuje a mazlí miminko. Pěkným řešením v tomto případě bude přistýlka.O výhodách této dětské postýlky a dalších variant jsme psali de , ale jen pro připomenutí :)

  • Přídavné dětské lůžko zvyšuje krmení, protože maminka je hned vedle ní a může kojit miminko vleže, což je velmi pohodlné.

  • Přistýlka zabírá méně místa než standardní dětská postýlka

  • Díky přistýlce se dítě cítí bezpečně a bezpečně

  • Snadno tak můžete sledovat dech vašeho miminka

  • nefunguje ani vstát z postele

  • Miminko je připraveno vám pomoci zůstat v bezpečí a zůstat v bezpečí po dlouhou dobu, takže můžete zůstat na bezpečném místě a zůstat v pohodlí, když spíte.

Dětskou postýlku umístěte do vhodné vzdálenosti od okna, radiátoru a dveří

Dětská postýlka pro novorozence musí být umístěna v přiměřené vzdálenosti od radiátoru, okna a dveří, protože:

  • Umístěním dětských postýlek blízko dveří může být dítě vystaveno hluku, průvanu a světlu přicházejícím z jiných místností. Navíc, pokud budete často při chůzi otvírat dveře, můžete nevědomky své miminko probudit ze spánku.

  • Podobná situace nastává při umístění dětské postýlky k oknu – netěsná okna mohou způsobovat průvan a málo tlumí hluk z ulice nebo dvora, což může vést i k častému probouzení miminka. Pokud však nemáte na výběr a musíte postýlku umístit pod okno, dbejte na to, abyste miminko pořádně zabalte, například do spacího pytle , ze kterého se samo nedostane.

  • Umístění novorozeneckého lůžka k radiátoru je zvláště v zimě nevýhodné, protože ohřívací vzduch se vysušuje, což má negativní dopad na sliznice dítěte, což může způsobit dýchací potíže. Navíc, když je ohřívač zapnutý, může být pro dítě prostě příliš horký

Na co si dát v dětském pokoji pozor?

Nastavení dětské postele a vybavení postele je velmi důležité. Není dobré, když je v dětském koutku poblíž televize, počítač nebo zbytečné police plné hraček, na které se sbírá prach. Nejlepší a tedy nejbezpečnější je mít pouze novorozeneckou matraci, speciální dětské prostěradlo s všitou gumičkou, dětské povlečení nebo spací pytel, případně zavinovačku pro nejmenší miminka. Zbytek věcí je nepotřebný a nepotřebný.

Je však dobré se postarat o doplňky k postýlce a prvky vybavení dětského pokoje, jako jsou: židlička na krmení, přebalovací pult , organizér do postýlky a chránič na mantinely, komoda s oblečením a noční lampa nebo projektor.

Vhodné místo pro umístění dětské postele

Pro začátek je nejlepší umístit dětskou postýlku do ložnice. Co se týče postele, pamatujte na dobrý přístup k ní, nejlépe ze 3 stran. Nepohodlné zvedání dítěte z postele může poškodit páteř a mačkat se mezi nábytkem několikrát denně bude frustrující. Pro správnou přípravu postýlky pro novorozence je dobré zavěsit na jednu z přístupných stran na příčky v postýlce organizér do postýlky, který obsahuje: krém proti plenkám, vlhčené ubrousky a další doplňky do postýlky. být vhodným místem pro další plenky nebo dudlíky.

Při zařizování dětského pokoje / dětského koutku můžete použít tradiční novorozeneckou postýlku - dřevěnou, nebo přistýlku, ale existují i ​​cool kolébky a koše Moses, které zaberou méně místa a jsou mnohem lehčí a snáze se přenášejí , což je velmi důležité v počátečním období krmení a péče o novorozence. O tom, jakou postel vybrat a jak ji nejlépe uspořádat, rozhoduje i velikost místnosti, ve které má dětský koutek vzniknout.

Pojďme si to shrnout:

Výběr první postýlky, její rozmístění, stejně jako vybavení novorozenecké postýlky a úklid postýlky bude jednoduchý a snadný, pokud se budete řídit našimi radami a nejpozději měsíc před očekávaným porodem začnete postýlku a bezpečný kout pro své miminko zařizovat . V našem internetovém obchodě Formommy v kategorii Dítě najdete doplňky a vybavení do postýlek, dětské povlečení a vše, co potřebujete k péči o nového člena rodiny.

Jako vždy doufáme, že vám příspěvek o tom, jak připravit postýlku pro novorozence a jak ji vybavit a také jak nastavit postýlku pro miminko, pomohl. Pamatujte, že je pro nás nejdůležitější vaše blaho a blaho vašeho miminka, proto vám v případě jakýchkoliv dotazů naši poradci vždy pomohou e-mailem nebo telefonicky.

Na konci tohoto příspěvku vás chci jako vždy ujistit, že starat se o to, co si koupíte a jak o sebe v těhotenství pečujete, a také o to, zda budete dobrou matkou, znamená, že už jste tou nejlepší matkou v svět.

Doporučené stránky

pixel