.size_count{ display: none!important; }

Dula - asistentka pro těhotenství a porod

2023-12-05

Dula je zkušená žena, která emočně a fyzicky pomáhá rodičům, kteří čekají dítě. Před porodem a po porodu budoucí maminku doprovází dula. Kde je získáte a jak od nich získáte pomoc? V níže uvedeném článku jsme shromáždili informace, které potřebujete, abyste věděli, kdo tam je a co tam je. Zveme vás k přečtení obsahu.

Pošlete to a kdo to vezme?

Slovo dula pochází z řečtiny a známá žena, která slouží . Úkolem je péče o těhotnou ženu a pomoc po porodu a po porodu. Je důležité pochopit potenciál pro porod a také pochopit empatii k novorozencům.

V dnešním světě se duly stávají stále oblíbenější variantou. Budoucí maminky se nejčastěji rozhodnou vyhledat její pomoc v poslední fázi těhotenství, při porodu a bezprostředně po něm. Dula je žena, která je dobře připravená na pomocnici, prošla specializovaným školením a ví, jak jednotlivé fáze porodu probíhají a jak zmírňovat bolesti s tím spojené. Dula je žena, která většinou sama porodila, takže má zkušenosti i ve věcech souvisejících s mateřstvím. Pokud se vaše dula také zajímá o muzikoterapii nebo aromaterapii, může to být také příjemný způsob, jak se uvolnit.

Emocionální podpora je velmi důležitá

Dula vás povzbudí, vysvětlí, co je přirozený porod a jak ho absolvovat, a pomůže vám dokončit výbavičku pro vaše miminko. S pomocí duly se budoucí maminka cítí bezpečně a je o ni postaráno. Protože dula je člověk mimo rodinu, přistupuje k vaší situaci nestranně a bez stresu, ale s velkou empatií a nasazením. Bude vám velkou oporou, pokud se rozhodnete využít jejích služeb. Pokud se dula stará o těhotnou ženu, může jí pomoci překonat bouři hormonů, rozptýlit těhotenské pochybnosti, pomoci připravit porodní plán a snížit pocit strachu z porodu. Budoucí maminky si v dnešní době často vybírají k porodu duly místo své maminky, kamarádky či partnera, protože když přijde čas porodu, může rodící žena počítat s odbornou podporou a pomocí při tišení bolesti.  

Jaký je rozdíl mezi porodní asistentkou a dulou?

Musíte si uvědomit, že dula nemá lékařskou kvalifikaci a to je hlavní rozdíl, který ji odlišuje od porodní asistentky. Porodní asistentka je často nazývána moderní porodní asistentkou, jejím hlavním úkolem je napomáhat pohodě a podpoře těhotné ženy. Při porodu může dula nabídnout rodící ženě vhodné polohy pomocí přístrojů na porodním sále a běžných dechových cvičení.  

Dula miminko na svět nevítá.  Může být pouze prostředníkem mezi těhotnou a personálem v porodnici. Porodní asistentka zodpovídá za sledování tepu miminka a rodící ženy, porodní asistentka dohlíží na celý průběh porodu a asistuje lékaři – protože k tomu má potřebné lékařské znalosti.

Pokud mladá maminka potřebuje dulu, může jí pomoci i po porodu, kdy začíná ne vždy snadné poporodní období. Ještě v nemocnici vám dula může pomoci vykonávat všední činnosti, které pro vás mohou být bezprostředně po porodu obtížné. Duly velmi často absolvovaly specializované kurzy laktační poradkyně, takže mohou pomoci i v případě problémů s prvním přisáváním miminka k prsu. Lékaři zkoumali a prokázali, že ženy, které rodily přirozeně s pomocí duly, nemusely používat farmakologickou anestezii a jejich porody byly mnohem rychlejší než u žen, které takovou podporu nepoužívaly.

Dovolte mi pochopit tento úryvek:

  • Duly odborně pomáhají jiným ženám v těhotenství, před porodem a po narození dítěte

  • Úkolem duly je poskytovat emocionální a fyzickou podporu ve zvláštních okomžicích života

Práce odvede v termínu, ale postará se i o situaci, porod a poporodní péči.

Jsem si jistý, že jak víte, jsem pro vás tento blogový příspěvek užitečný. Zde je to, co potřebujeme vědět o online oslavě Formomma. c jsou přípravky, které nemusí být nezbytné pro život matky a pro život po porodu av nemocnici.  

nezapomeňte, že pro nás nejdůležitější vaše blaho a blaho vašeho dítěte, proto vám v případě jakýchkoliv dotazů pomůžeme vždy e-mailem nebo telefonicky.

Jsme partneři Velké rodinné karty,  držitelé KDR mají slevu 10% z každého nákupu

Na konci dne se chci postarat o to, co chci a co chci dělat, a také o to, co chci dělat pro svůj život.

Doporučené stránky

pixel