.size_count{ display: none!important; }

Alergie na kravský protein - proteinová diatéza

2023-12-29

Rodičovství je málokdy ojedinělá záležitost, kromě radosti z toho, že jste máma a táta náš začátek této cesty v realitě - může způsobit spoustu stresu a úzkosti. Začínající rodiče si kladou spoustu otázek na různá témata o tom, co se děje pro její miminko dobré. A pokud jste dítě malého alergika, měli byste si toho být vědomi. Pokusíme se vyřešit problémy související s možnými alergickými reakcemi a reagovat na vaše potřeby.

Zveme vás k přečtení obsahu

Alergie na bílkovinu kravského mléka (ABMK) a bolesti břicha

Dítě trpící bolestmi žaludku je velmi charakteristickým způsobem. Dítě se stává neklidným, napíná celé tělo a napíná se. Samozřejmě v této fázi života mohou problémy souviset s častou kolikou, ale může jít o alergii na bílkoviny kravského mléka a to je za kontrolou . Bude zajímavé vědět, co potřebujete vědět o diagnóze a diagnóze. Bolest břicha způsobená alergiemi je často doprovázena dalšími příznaky, včetně: kašel, kožní vyrážky, ucpaný nos nebo rýma. Máte-li k nim jakékoli dotazy, nebudete muset řešit problémy související s alergiemi. 

Jaký je nejlepší způsob, jak vědět, co dělat s alergií a dietou?

Příznaky alergie se bohužel mohou objevit jak u kojených, tak u uměle krmených dětí. Zkontrolujte prosím svou alergii, pečujte o pediatrii, pečujte o své zdraví a řiďte se konkrétními postupy. Kojící matka musí dodržovat dietu, která vylučuje produkty obsahující bílkoviny kravského mléka, dále mléčné výrobky, mléko, sýry, smetanu, jogurty a další. Je čas se blíže podívat na to, co hledáte, jak to připravit a jak si to připravit pro sebe . Nekojeným dětem však pomůže s výběrem správného náhradního mléka pro krmení miminka dětský lékař, který vám vystaví speciální recept opravňující k nákupu umělé výživy vč etně vrácení peněz. Občas se stane, že lékaři rodiče malého alergika doporučí k alergologovi, ale takovou návštěvu není potřeba ani právní hledisko. Při řešení speciálních potřeb pro alergiky budou zohledněny rady alergologa.   

Je doma alergický na Kravské mléko?

To se musí udělat jinak. Alergie na bílkovinu kravského mléka se liší od mírného, ​​středního až těžkého . To je cesta, protože tato onemocnění se liší nejen svými příznaky, ale především vyžadují a jinou léčbu, včetně odlišné výživy. Léčba se liší v závislosti na tom, jak je dítě krmeno. U kojených dětí novopečená maminka měla dodržovat eliminační dietu, nekojené děti budou krmeny náhražkou mléka, které patří do kategorií výživy pro zvláštní lékařské účely. Váš lékař rozhodne, jaku směs Vaše dítě dostane. 

Postup při různých formách ABMK

Při první návštěvě pediatr vyzpovídá rodiče a vyšetří miminko. Pokud od Vás získané informace a příznaky dítěte naznačují mírnou nebo středně těžkou alergii na bílkoviny kravského mléka, vybere lékař vhodný přípravek EHF - vysoce kvalitní bílkovinný hydrolyzát , aby bílkovinu kravského mléka na nějakou dobu vyloučil z jídelníčku dítěte. , obvykle na 2-4 týdny. Pro stanovení takové diagnózy, tzv proteinová výzva kravského mléka. Celý proces hydrolýzy zahrnuje rozbití struktur bílkovinného řetězce na menší části, čímž se stanou méně alergenními – pokud se příznaky vrátí po znovuzavedení kravského mléka pod dohledem specialisty, může již stanovit diagnózu. Pokud však příznaky alergie po užívání preparátu a příslušných doporučeních neustoupí, může po tomto období lékař doporučit přechod na AAF - speciální směs aminokyselin určenou pro děti s těžkou formou alergie na bílkovinu kravského mléka, nazývanou též elementární směs. Tato směs nemá alergenní vlastnosti. Pokud však příznaky od počátku ukazují na těžkou formu alergie na bílkoviny, bude AAF směs první volbou dětského lékaře.   

Nemůže být EHF směs účinná v boji proti alergii na bílkovinu kravského mléka?

Rodiče dětí s ABMK podávají směs EHF v naději, že dítě přestane trpět alergiemi. Bohužel někdy uběhnou dny a příznaky alergie neustoupí. Nejčastěji se při obavách vracíme k dětskému lékaři a informujeme ho o nepokročilosti a očekávaných výsledcích. Záměna preparátu za jiný by však byla chyba.Nejlepší je kúru opakovat asi měsíc, aby bylo u miminka pozorováno zlepšení. Příliš rychlá výměna směsi může způsobit více škody než užitku. Pamatujte, že musíte počkat alespoň asi měsíc, abyste viděli účinky. Pokud po takové době nedojde ke zlepšení, měl by lékař rozhodnout o změně preparátu zavedením AAF směsi.

Může dítě s ABMK užívat přípravky s laktózou?

Vysvětlíme si: intolerance laktózy a alergie na bílkovinu kravského mléka jsou dvě zcela odlišné stavy. Mohou se samozřejmě vyskytovat společně, ale to je vzácná situace. Miminka ABMK vykazují alergickou reakci – jak název napovídá, na bílkoviny obsažené v kravském mléce. Laktóza je na druhé straně cukr, který se nachází v mléce. Proto v tomto případě mluvíme o dvou různých látkách. Není tedy důvod nechat si své pohodlí z tzv hovorově, i když nesprávně, při proteinové diatéze, tedy alergii na bílkoviny kravského mléka, by měly být podávány přípravky bez laktózy. Pokud laktózu z mléka vyloučíte, změní se i chuť směsi, což může způsobit, že vaše dítě nebude chtít produkt pít.  

Vyroste můj jídelníček někdy s alergií?

A máme tu konečně dobrou zprávu: z alergie na bílkovinu obsaženou v kravské mléce může dítě přerůst . Poté, co se pacient blíže podívá na váš zdravotní stav, projde provokačním testem, poté se na test blíže podívá a zkontroluje jeho reakci na něj. Pokud máte příznaky po testování s bílkovinami kravského mléka neobjeví, můžete pod dohledem lékaře pomalu zavádět mléčné výrobky. Nikdy nezůstanete sami bez rady, takže se musíte starat o svůj jídelníček.  

Bohužel, jako ve všem, a de je druhá strana mince – ne všechny děti z alergie vyrostou , u některých dětí je tomu naopak, alergické onemocnění progreduje. Pak mluvíme o tzv. alergickém původu. Je to fenomén a všichni víme, jak s ním zacházet, a my, lidé, předstíráme, že přecházíme od jedné formy alergie ke druhé. Je dobré se blíže podívat na problém, který může nastat, když máte astmatické problémy, které mohou ovlivnit vaše zdraví. 

Tak jsem to shrnul:

Alergie jsou jednou z nejdůležitějších věcí, které o potravinách a nápojích potřebujeme vědět, ale musíme brát v úvahu i stravu a alergeny a konkrétní nemoci, které mohou ovlivnit naše zdraví. A co stále opakujeme - Každé porozování či podezření především konzultujeme s ošetřujícím lékařem vašeho potomka. 

Jsem si jistý, že jak víte, jsem pro vás tento blogový příspěvek užitečný. Jsme tu, abychom vám pomohli s vaší online péčí o Formommy.pl a produkty, které mohou být pro vaši matku a po zbytek vašeho života po porodu a v případě těhotenství nepotřebné.  

nezapomeňte, že pro nás nejdůležitější vaše blaho a blaho vašeho dítěte, proto vám v případě jakýchkoliv dotazů pomůžeme vždy e-mailem nebo telefonicky.

Jsme partneři Velké rodinné karty,  držitelé KDR mají slevu 10% z každého nákupu

Na konci dne se chci postarat o to, co chci a co chci pro sebe, a také o to, co chci pro svůj život, o to, co chci pro svůj život.

pixel