.size_count{ display: none!important; }

Bowenova terapie pro těhotné ženy - co to je a proč pomáhá?

2023-09-25

Bowenova terapie je manuální holistická terapie, při které terapeut používá jemné a výrazné pohyby. Terapie odstraňuje neduhy, léčí různé potíže a v případě těhotných žen může pomoci při repozici dítěte před porodem. Pojďme se tedy v tomto příspěvku dozvědět, co je samotná terapie a jak vám může pomoci a s čím?

Odkud se vzala a co je Bowenova terapie?

Bowenovu terapii vytvořil australský osteopat Thomas Ambros Bowen v 50. letech 20. století. Tento muž neměl žádné lékařské vzdělání, ale velmi rád pomohl své astmatické manželce, a tak vymyslel tuto jedinečnou terapeutickou metodu. Později se ukázalo, že jím vyvinutý koncept je účinný nejen při samotném astmatu, ale i při mnoha dalších onemocněních a potížích.

Terapeuti, kteří používají Bowenovy pohyby, tak umožňují tělu, aby se samo uzdravilo - zbavují tělo stresu, napětí a nahromaděných negativních emocí.

Mezi úspěchy Bowenovy terapie patří pomoc :

při migrénách

PŘI RA;

při poruchách krevního oběhu;

při artritidě;

při močové inkontinenci

TB je také osvědčenou metodou úlevy od bolesti a může být použita u těhotných žen pro relaxaci, uvolnění a otočení plodu, pokud je poloha hýžďová.

Co je Bowenova terapie?

Bowenova terapie jsou pohyby prováděné rukama terapeuta, bez použití léků nebo jiného dalšího vybavení. Samotné ošetření je neinvazivní, jemné a vede k hlubokému uvolnění pacienta, který často usíná.

Každé terapeutické sezení probíhá v tichu - v ordinaci během sezení nehraje žádná relaxační hudba, nemluví se - s výjimkou nezbytných doporučení, jako je - nádech nebo výdech. Telefon musí být v ordinaci terapeuta vypnutý, aby nerušil průběh terapie.

Je třeba zmínit, že tato terapie není masáž. Jejím hlavním doporučením je provést sezení bez bolesti, což při masáži dost často prostě není možné. Vzhledem k tomu, že samotná terapie není invazivní, neexistují žádné kontraindikace pro její provádění.

Bowenova terapie může pomoci zvrátit špatnou polohu plodu.

Velmi častým přínosem Bowenovy terapie je možnost otočit dítě, které bylo na konci těhotenství umístěno do nesprávné polohy.

Co se tedy děje a jak to vypadá během sezení ?

Terapeut jemnými pohyby na měkké tkáně, tj. bránici, křížové, zádové a pánevní svaly, způsobuje zvlhčení fascií, čímž zvyšuje pružnost všech postižených a propojených muskulofasciálních struktur a nepřímo působí na velmi hluboké tkáně. V důsledku tohoto působení se prostor, v němž je dítě drženo, stává prostornějším a měkčím, což umožňuje dítěti o něco volnější pohyb. A protože hlavička dítěte je již na konci těhotenství mnohem těžší než zbytek těla, jakmile dítě získá větší volnost, přistane díky svým přirozeným pohybům hlavičkou dolů a zůstane v této poloze až do porodu.

Bowenova terapie v těhotenství - jak může pomoci?

Bowenova terapie může být užitečná během celého těhotenského dobrodružství, před porodem i po něm, protože ji lze aplikovat i na novorozence a kojence.

Může být užitečná při úlevě:

  • pálení žáhy
  • refluxu
  • nevolnosti
  • Otoky nebo bolesti v bedrech
  • Doporučuje se při inkontinenci moči

V důsledku Bowenovy terapie se tělo dobře připraví na porod, který může proběhnout klidněji, harmoničtěji a s menšími bolestmi, bez komplikací a lékařských zásahů.

Bowenova praktika je vhodné navštívit také v případě, že má matka problémy s kojením nebo pokud má dítě potíže se sáním z prsu, nebo v případě zástavy mléka či potíží s bříškem, tj. koliky.

Je důležité zmínit, že Bowenova sezení pro novorozence a kojence netrvají dlouho a lze je provádět, aniž by se dítě sundalo z matčina klína nebo břicha, a dokonce se tato poloha doporučuje.

Na druhou stranu mladá maminka, která přijde na kliniku se svým miminkem, ho může držet v náručí, krmit ho apod. a zároveň si sama může nechat provést Bowenovo sezení. - Dítě je v bezpečí vedle matky a bude ošetřováno uvolněným způsobem.

Milé budoucí maminky! Doufáme, že jsme vás tímto příspěvkem seznámili s jednou z metod, které jsme s našimi maminkami již vyzkoušeli v boji proti bolesti a které vám pomohou s obtížemi v těhotenství a v poporodním období. Samozřejmě zde upozorníme, že Bowenova terapie, stejně jako všechna témata, kterým se věnujeme, bude mít jistě své příznivce i odpůrce. Ale jako vždy je volba a rozhodnutí na vás :). a jakékoli rozhodnutí týkající se vašeho těhotenství a miminka byste měli probrat se svým praktickým lékařem a my vám doporučujeme, abyste učinili totéž.

Porodnické prádlo je velmi důležité nejen pro naše miminka, ale i pro vás, budoucí maminky - proto vás zveme k nahlédnutí do naší nabídky výrobků pro těhotné ženy a ženy po porodu. V našem internetovém obchodě můžete nakupovat pohodlně a bez opuštění domova.

Příklady výrobků pro vás a miminko, které najdete ve Formommy :

Závěrem tohoto příspěvku vás chci jako vždy ujistit, že dbát na to, co si kupujete a jak o sebe pečujete v těhotenství a po porodu, a také, že starat se o to, zda budete dobrou maminkou, znamená, že budete tou nejlepší maminkou na světě:)

Doporučené stránky

pixel