.size_count{ display: none!important; }

Jak složit dětský overal / novorozenecké oblečení ?

2023-09-29

Když jsme dospělí, většina :) z nás nemá problémy se skládáním a uspořádáním oblečení - trochu jiné je to, když jde o skládání oblečení na spaní našeho miminka. Jsem si jistá, že každá z vás má svůj vlastní vyvinutý pohodlný patent. Skládání malých oděvů však není tak snadné, jak se na první pohled zdá, a musíte se to zkrátka naučit. Především jejich malá velikost znesnadňuje úhledné skládání oblečení a organizaci šatníku vašeho dítěte. Oblečení pro novorozence/kojence by mělo být vyrobeno ze 100% bavlny, případně z organické bavlny, která je nealergizující a nedráždivá, a tudíž pro novorozence bezpečná. Bohužel i ta nejkvalitnější bavlna má tendenci se mačkat a roztahovat. Jak tedy skládat drobné kojenecké oblečení, aby se po vyndání ze skříně nemačkalo a snadno se našlo? V tomto příspěvku se pokusíme vysvětlit metody, které navrhují naše zákaznice a zkušené maminky.

Nejprve připravte oblečení ke skládání

Jak na to? Zde je tip....

Abyste dětské oblečení pečlivě připravili ke skládání, je třeba je nejprve vyžehlit - samozřejmě zkontrolujte štítky na žehličce, abyste se ujistili, že teplota žehličky oblečení nepoškodí. Účelem žehlení, jak je uvedeno zde, je zbavit se nebezpečných bakterií a zárodků, které mohou dráždit a alergizovat pokožku vašeho dítěte. Jakmile oblečení vyžehlíte, je dobré si připravit velkou čistou plochu, na kterou oblečení složíte. Nedělejte to na podlaze, protože tam se určitě vyskytují bakterie a nečistoty (zejména pokud máte domácí zvířata :). Dobrým nápadem na místo, kam oblečení složíte, je čistý stůl nebo pohovka, na které je položený ručník nebo deka.

Způsoby skládání dětského oblečení na spaní / kojeneckého oblečení

Nejprve položte oblečení obráceně na rovný povrch, například na stůl. Dbejte na to, abyste vyhladili všechny záložky na body, aby se na něm netvořily záhyby. Poté, pokud se jedná o overal, přeložte nohavičky na místě od boků směrem nahoru a otočte overal tak, aby byl obrácený k vám. U delších kraťasů lze nohavice přeložit dvakrát. Pokud takto rompers složíte, nezaberou mnoho místa a mohou ležet na sobě.

Druhý způsob, o kterém jsme slyšeli, je srolovat oděv jako dříve, také začneme položením oděvu na rovnou plochu zadní stranou a náš oděv uhladíme. Poté položíme jednu nohu přes druhou a oděv srolujeme, neboli dvojitě přehneme, tak, aby přední část oděvu byla před námi. Takto nejlépe uchováte dětské oblečení v zásuvkách, naskládané vedle sebe.

Třetí způsob skládání overalu / dětského oblečení je obtížnější, budete potřebovat například sešit velikosti A 5. Přehněte zadní část oblečení a uhlaďte ji tak, aby na ní nebyly žádné záhyby - poté sešit uspořádejte tak, aby jeho horní část byla v úrovni horní části oblečení, pokud se jedná o overal s horní částí ramene a zapínáním. Dalším krokem je přehnout boky oděvu tak, aby překrývaly sešit, a pokud se jedná o overal - přehnout nohavice overalu nahoru, rovněž přes sešit. Pokud je oděv již větší, přeložte jej nejprve na polovinu jako u dlouhých šortek. Poté z oděvu vysuňte romper, přičemž dbejte na to, aby zůstal přeložený. Posledním krokem je přeložení oděvu na polovinu a jeho otočení lícem k nám.

Čtvrtou, naší oblíbenou metodou, podle které uspořádáváme oblečení dospělých v našich skříních, je metoda japonské spisovatelky Marie Kondo neboli metoda Kon Mari, která spočívá ve skládání oblečení do malých obdélníků, které lze uspořádat vertikálně vedle sebe. Tuto metodu doporučujeme zejména v případě, že v zásuvce skladujete dětské oblečení.

Jak skládat oblečení/spací pytle touto metodou? Prvním krokem je položení oděvu na rovnou plochu, tentokrát směrem od vás, a vyhlazení látky oděvu. Poté přeložte obě strany oděvu tak, aby tvořily obdélník. Dalším krokem je přeložení obdélníku na polovinu tak, aby jedna část byla o něco delší. Posledním krokem je přeložení oděvu na polovinu - v případě větších dětských oděvů na tři části. Složený overal by měl být uložen ve svislé poloze do zásuvky. Díky metodě Kon Mari je oblečení úhledně složené a uklizené, méně se mačká a umožňuje rychle najít kus, který chcete dítěti obléknout.

Ve Formommy najdete vše pro miminko i maminku, a nemusí to být nutně jen oblečení - podívejte se na naši nabídku pro novorozence, miminka a těhotné a ženy po porodu. V našem internetovém obchodě můžete nakupovat pohodlně, aniž byste museli opustit svůj domov.

Příklady výrobků pro vás a vaše miminko, které najdete na Formommy :

Na závěr tohoto příspěvku vás chci jako vždy ujistit - že dbát na to, co si kupujete a jak o sebe v těhotenství pečujete, a také, že starat se o to, zda budete dobrou maminkou, znamená, že budete tou nejlepší maminkou na světě:)

Doporučené stránky

pixel