.size_count{ display: none!important; }

Jak správně uchovávat mateřské mléko?

2024-04-23

Mateřské je nejlepší potravou pro novorozence, protože obsahuje četné a neocenitelné mléko, které hraje důležitou roli ve správném vývoji dítěte. Co když nevíte, co chcete dělat? Díky dnešním možnostem můžeme krmit dříve odsátým mlékem. Jak jsi to udělal, aby to šlo poslat zpátky a pak uložit, aby se ten člověk mohl napít? Podívejte se na to s Formommy...

Jak extrahovat mateřské mléko?

Jak začít s mateřským mlékem Jak jsme již řekli , podíváme se blíže na elektrické odsávačky . Pokud si nové rady, zamyslete se nad tím, zda budete tento přístroj používat často nebo občas v nových situacích, např. když někoho nechává miminko v péči jiného, ​​​​​v takovém případě bude stačit ruční odsávačku. Elektrická odsávačka mléka spojená do sítě nebo neustále se doporučuje maminkám, které potřebují odsávat mléko často nebo neustále, např. když to nechceš pít, jdeme.

Jak na to s odsávačkou mléka?

Prvnímu napumpování věnujte 15 minut. Nebojte se, pokud je množství jídla napoprvé malé. Pokud budete pumpovat pravidelně, množství se zvýší.

Můžete si vybrat z odsávačky pro 2 nebo 1 prso. Použití současné odsávačky umožňuje stimulovat obě prsa najednou a současně z nich získávat mléko. Doporučujeme používat takové zařízení asi 10-15 minut poté, co vyjde první jídlo. Sekvenční odsávačka se ale používá střídavě na každý prs – u dvoufázových přístrojů stačí na každý prs 15 minut. Pokud používáte jednofázovou odsávačku k plnému odsávání mléka, tedy k zahájení laktace, kdy přikládání dítěte k prsu není možné, protože jste se například vrátili do práce, doporučuje se použít 7-5- 3 metoda pro střídavou stimulaci prsou, tj.

• 5–7 minut odsávání z 1 prsu plus 5–7 minut odsávání ze 2 prsů
• 3–5 minut odsávání z 1 prsu plus 3–5 minut odsávání z 2 prsů
• 2–3 minuty odsávání z 1 prsu plus 2 -3 minuty odsávání ze 2 prsů
Když novopečená maminka mezi kojeními pouze dekompresuje nebo odsává, měla by tak činit, dokud nepocítí úlevu.

Kolik hodin byste měli odsávat mléko odsávačkou?

Jak často mléko odsát závisí na věku dítěte a jeho nutričních potřebách. U novorozence, který není vůbec kojen, se doporučuje odsávat mléko alespoň 8x denně. U starších kojenců je minimum 6x denně, ale s přestávkou ne delší než 6 hodin.

Jak dodržovat hygienu při používání odsávačky mateřského mléka

Hygiena při používání odsávačky mateřského mléka je zásadní pro zajištění bezpečnosti jídla podávaného vašemu dítěti, shromáždili jsme pro vás několik základních pravidel:

 • Před použitím odsávačky mateřského mléka si vždy umyjte ruce, abyste zabránili přenosu bakterií do mateřského mléka.

 • Odsávačku mateřského mléka je třeba po každém použití důkladně umýt. Rozložte jej a všechny části, které přišly do styku s mlékem, umyjte podle pokynů výrobce.

 • Části odsávačky mateřského mléka pravidelně sterilizujte, zvláště pokud ji používáte každý den. Můžete to udělat pomocí hotových sterilizátorů, vařením ve vodě nebo pomocí vhodných dezinfekčních prostředků.

 • Jakmile mléko odsáte, uložte ho do čistých nádob nebo sáčků na skladování mateřského mléka. Ujistěte se, že jsou řádně označeny datem čerpání a objemem.

 • Odsáté mléko skladujte v chladničce nebo mrazničce podle doporučené teploty a doby skladování. Při rozmrazování používejte chladničku nebo rozmrazovací kapaliny, vyhněte se použití mikrovln.

 • Pravidelně kontrolujte odsávačku mateřského mléka, zda není poškozená a opotřebovaná. Pokud zaznamenáte nějaké problémy, kontaktujte výrobce nebo odborníka na odsávačky mateřského mléka.

Dodržování těchto pravidel pomůže udržet vysokou kvalitu vašeho jídla a zajistí bezpečnost jídla, které vaše dítě jí.

Jak skladovat mateří kašičku, aby neztratila své neocenitelné vlastnosti?

Když už víte, jak správně mléko odsát, odpovězme si na naši základní otázku: Jak skladovat mateřské mléko?

Po odsátí mléka je důležité jej správně skladovat, aby si zachovala jeho nutriční hodnotu. Mléko lze uchovávat v různých podmínkách, jako je pokojová teplota, lednice nebo mrazák, ale po určitou dobu. Pro každý druh mléka – čerstvé, rozmražené v lednici nebo při pokojové teplotě a po ohřátí – existují specifické pokyny pro skladování.

Jak mateřské mléko v lednici užívat?

Mléko můžete uchovat čerstvou v lednici až 96 hodin.

 • Optimální teplota je 4 stupně Celsia – plus minus 2 stupně.

 • Jakmile mléko v Lednici rozmrazíte, budete ho muset na 24 hodin znovu rozmrazovat.

 • Mléko se skladuje v chladírně ve spodní části, v horní části sporáku. Nenechávejte ji blízko dveří, protože hrozí změny teploty při otevření chladničky.

 • Mléko rozmražené při pokojové teplotě lze a nepodané dítěti ponechat v chladničce až 4 hodiny.

 • V chladničce nemůžete uchovávat mléko, které bylo ohřáté a které se dávalo vašemu dítěti.

Jak zmrazit a rozmrazit mateřské mléko

Čerstvě odsáté mléko/mléko lze bezpečně zmrazit ve vhodných sterilních nádobách nebo lahvích. Pokud nevíte, o čem mluvíte, dejte mi prosím vědět, jak to dopadne. Je na vás, abyste změnili názor a provedli změny ve své teplotě. Mléko, které již bylo rozmrazeno, by nemělo být nikdy znovu použito bez jakýchkoli pokynů, ani jej nelze znovu použít, dokud není připraveno k použití.

Jaký je nejlepší způsob, jak rozpustit mléko? Po vyjmutí polevy nalijeme mléko do lednice a necháme 12-24 hodin rozmrazit. Alternativně můžete láhev umístit pod teplou tekoucí vodu, ale podávejte powiedz, abyste neponičili víko nádoby, to nenavlhlo. Je čas podívat se blíže na mléko a pak se na mléko podívat zblízka.

Jaká pravidla byste měli dodržovat při ohřívání mateřského mléka?

 • Mléko můžete podávat bez ohřívání, ihned po odsátí nebo při pokojové teplotě.

 • Když si dáte pauzu od Lednice, budete lépe rozumět vodě a vodce, kterou budete potřebovat, abyste pomohli se svými specifickými potřebami. určitě se že teplota ohřevu nepřesahuje 36-37 stupňů.

 • Vyvarujte se ohřívání mléka v mikrovlnné troubě, elektrickém nebo plynovém sporáku.

 • Podívejme se na to blíže, podívejme se na to blíže, podívejme se na to blíže. Mléko takto přechází na různé teploty, ať už je rozmrazené nebo je mléko studené.

Jak připravit mateřské mléko?

K uchovávání potravin vždy používejte speciální sáčky nebo nádoby . Tabák by měl být skladován tak, aby byla zachována nutriční hodnota mléka. Je důležité, abyste si vybírali produkty bez bisfenolu A a DEHP, abyste je mohli snadno přidávat do mléka. Máme spoustu polykarbonátu a spoustu informací o tom, co potřebujeme na skladování mléka. Mezi bezpečné možnosti patří polypropylenové nádoby. Je také důležité vědět: datum, čas a rozsah, abyste mohli snadno identifikovat mléko, které bylo identifikováno jako první.

Pokud mléko skladujete zřídka, můžete také použít čisté skleněné plastové nádoby na potraviny, pokud mají těsně víka.

Laktace není jednoduchý proces, ale není to jeden proces, ale důležité je se o sebe starat :) a my se o vaše mléko postaráme.

Doufáme, že jako vždy byl pro vás tento blogový příspěvek užitečný. Zde vás zveme k seznámení s perinatální nabídkou internetového obchodu Formommy.cz , kde najdete různé typy odsávaček mléka a také nádoby a sáčky na uskladnění zboží, které vám při laktaci rozhodně pomohou. Pozor také na další přípravky, které mohou být v těhotenství a bezprostředně po porodu nezbytné.

Pamatujte, že je pro nás nejdůležitější vaše blaho a blaho vašeho miminka, proto vám v případě jakýchkoliv dotazů naši poradci vždy pomohou e-mailem nebo telefonicky.

Na konci tohoto příspěvku vás chci jako vždy ujistit, že starat se o to, co si koupíte a jak o sebe v těhotenství pečujete, a také o to, zda budete dobrou matkou, znamená, že už jste tou nejlepší matkou v svět.

Doporučené stránky

pixel