.size_count{ display: none!important; }

Jak vybrat perfektní dětský stůl a židli?

2024-05-10

Čas plyne, vaše dítě rychle roste a jeho potřeby rostou s ním. Je to přirozený řád věcí? Je čas, aby se váš koutek učil a hrál. Přemýšlíte, jak ji zařídit, aby byla zajímavá, bezpečná a podněcovala kreativitu vašeho dítěte? Bez obav! Ve Formommy se o vaše miminko staráme od prvních okamžiků života, proto jsme v tomto příspěvku shromáždili pár tipů, jak zařídit prostor, ve kterém bude hlavní roli hrát dětský stolek. Ptáte se, kde začít? Začneme společně od základů, zůstaňte s námi až do konce příspěvku!

Kde postavit stůl pro dítě

Ne každý z nás má pokoj navíc, který by se pro dítě mohl stát zónou učení a zábavy. Ale nebojte se! K vytvoření koutu v obývacím pokoji nebo ložnici často stačí trocha důvtipu. Co byste měli při výběru takového místa zvážit?

 • Vyberte si místo, které je dobře osvětlené, nejlépe přirozeným denním světlem. Dobrá viditelnost umožní vašemu dítěti lépe se soustředit na úkoly a vyhnout se únavě očí.

 • Najděte si místo, které je daleko od hlavního shonu domu, jako je obývací pokoj nebo ložnice. Vyhněte se místům, kde může být vaše dítě rušeno hlukem nebo televizí.

 • Umístěte stůl na místo, kde můžete své dítě snadno sledovat, ale zároveň zajistit jeho soukromí a nezávislost.

 • Ujistěte se, že v oblasti nejsou nebezpečné předměty nebo prvky, které mohou představovat hrozbu pro vaše dítě.

 • Vyberte místo, kde bude stůl stabilní a pro dítě snadno dostupný. při výběru židle dbejte na to, aby byla správně přizpůsobena výšce stolu, aby se dítě mohlo u stolu volně pohybovat.

 • Ponechejte kolem stolu dostatek místa, aby se dítě mohlo volně pohybovat a organizovat učební nebo herní materiály.

Výběr správného stolu a židlí

Při výběru dětského stolku a židličky dbejte na pohodlí a zdraví vašeho miminka. Židle by měla být dostatečně vysoká, aby se dítě mohlo opřít nohama o podlahu a jeho záda byla rovná.

Stůl? Ne příliš vysoké ani příliš krátké. Ideálně je jeho výška nastavitelná – roste s dítětem. Pamatujte také na zaoblené hrany! Chcete se vyhnout nečekaným zraněním.

Barva a tvar nábytku – jak stimulovat kreativitu vašeho dítěte?

Kdo řekl, že učení musí být nudné a že dětský stůl musí být šedý a ponurý? Vyberte si pestré, ale tlumené barvy, které podpoří fantazii vašeho dítěte, aniž by ho přemohly. Hledejte stoly a židle se zajímavými tvary - může to být židle v podobě traktoru nebo vašeho oblíbeného hrdiny, např. Batmana. Nebo možná s přídavnou manipulační deskou ? Možností je mnoho! Na co si dát pozor při výběru tvaru dětského nábytku?:

 • Vybírejte nábytek s tvary a barvami, které podpoří fantazii vašeho dítěte. Organické tvary, zaoblené hrany a zajímavé detaily mohou povzbudit k objevování a kreativitě.

 • Zeptejte se svého dítěte, jaké barvy nebo motivy má rádo. Výběrem nábytku, který vyhovuje jeho preferencím, ho povzbudíte k trávení času v příjemném prostředí.

 • Vyvarujte se ostrých hran a nebezpečných prvků. Vybírejte nábytek se zaoblenými hranami, který je pro děti bezpečný.

 • Vyberte si barvy a tvary nábytku tak, aby ladily s dekorem místnosti. Můžete si vybrat kontrastní barvy nebo tlumené odstíny, v závislosti na vašich preferencích.

 • Zaměřte se na funkčnost nábytku. Vyberte si tvary a barvy, které podpoří učení a hru, např. stůl s dalším úložným prostorem nebo ergonomickou židli.

 • Dbejte na odolnost a snadnou péči. Vybírejte nábytek vyrobený z kvalitních materiálů, které jsou odolné proti poškození a snadno se udržují v čistotě.

 • Zvažte, jaké tvary a barvy mohou podpořit vývoj vašeho dítěte. Například jasné barvy a kontrastní vzory mohou pomoci s vývojem zraku u kojenců.

Bezpečnost především!

Bezpečnost je nejdůležitějším aspektem. Při výběru stolu dbejte na to, aby byl stabilní a pevně vyrobený. Znovu zmíníme: Vyhněte se ostrým hranám a nebezpečným prvkům. Zkontrolujte, zda jsou použité materiály pro dítě bezpečné. S dítětem všude je lepší být v bezpečí, než litovat! Zde je několik důležitých bezpečnostních problémů, kterým je třeba věnovat pozornost:

 • Vybírejte nábytek vyrobený z bezpečných, netoxických materiálů. Ujistěte se, že použité barvy a nátěry jsou bezpečné pro děti a neobsahují škodlivé chemikálie.

 • Zkontrolujte, zda je nábytek stabilní a odolný proti převrácení. Vyhněte se příliš světlému nebo příliš vysokému nábytku, který se může snadno převrhnout, když se na něj dítě pokusí vylézt, a ono to určitě zkusí :).

 • Ujistěte se, že nábytek má zaoblené hrany a žádné ostré prvky, které by mohly představovat hrozbu pro dítě.

 • Pokud si vyberete nábytek, který má pohyblivé prvky (např. krabice, zásuvky), ujistěte se, že jsou vybaveny bezpečnými mechanismy, které zabrání náhodnému rozdrcení prstů.

 • Pokud má stůl pohyblivé prvky (například dvířka, zásuvky), ujistěte se, že jsou pevně vyrobeny a vybaveny stabilními závěsy nebo vodítky.

 • Zkontrolujte, zda nábytek splňuje místní a mezinárodní předpisy týkající se bezpečnosti dětského nábytku. Hledejte certifikace, které prokazují shodu s bezpečnostními normami.

 • Pečlivě dodržujte montážní pokyny a ujistěte se, že jsou všechny součásti správně nainstalovány. Nepoužívejte nábytek, který není správně smontován nebo má uvolněné části.

 • Pravidelně kontrolujte stav dětského nábytku, zvláště když je batole malé a chce prozkoumat své okolí. Ujistěte se, že nábytek je v dobrém stavu a že nedošlo k poškození, které by mohlo představovat nebezpečí.

Multifunkční stůl - učení hrou

Učení hrou? Samozřejmě je to tak, vždyť tak se dítě učí a poznává svět kolem sebe! Vyberte si židli a stůl, které budou sloužit nejen ke kreslení a domácím úkolům, ale také ke hře. Mohl by to být stůl s prostorem ke stavění z bloků? Nebo možná takový, který by se dal proměnit v malé divadlo nebo výzkumnou stanici? Nebo třeba stůl ve tvaru zámku a židle jako korunka malé princezny Nechte svůj nábytek stát se bránou do světa fantazie!

Proč se vyplatí investovat do jedinečných stolků a židlí pro miminka?

Koupit stůl je jedna věc, ale jeho společné hraní a učení je něco, co může posílit pouto mezi vámi a vaším dítětem. Společné projekty, jako je stavba hradu z kostek, vytvoření vědeckého experimentu, malování nebo vybarvování, jsou skvělou příležitostí, jak společně strávit čas. Stůl se stane svědkem nejen vývoje vašeho dítěte, ale také upevní a rozvine váš vzájemný vztah.

Nyní, když víte, jak zařídit prostor pro učení a hraní, je čas jít nakupovat! Obchod Formommy.cz nabízí široký výběr dětských stolků, které jsou nejen krásné a praktické, ale také bezpečné a ergonomické. Vytvořte místo, kde může vaše dítě rozvíjet svou kreativitu a užívat si učení. A pokud hledáte něco jiného pro své dítě nebo budoucí maminku, jsme tu, abychom vám pomohli, prohlédněte si prosím celou rozsáhlou nabídku našeho internetového obchodu!

Doporučené stránky

pixel