.size_count{ display: none!important; }

KOŠILE K PORODU - KTEROU SI VYBRAT A KDE KOUP

2023-07-18
Jednou z nejdůležitějších součástí výbavy pro nastávající maminku je dokonalá košile z přírodních materiálů, která je ideální pro kojení v rozepnutém stavu. Košile, která mladé mamince zajistí krásný/ženský vzhled. Těhotenská košile, která poskytuje skvělé pohodlí a přiléhavý střih pro těhotenské bříško. Je nepostradatelná a nepostradatelná jak v porodnici, tak poté doma. Která těhotenská noční košile vám poskytne pohodlí a kterou lze použít i jako noční košili? Vše samozřejmě záleží na vašich preferencích a na tom, jaká očekávání má mladá maminka. Jaká by tedy měla být těhotenská noční košile? Kde můžete koupit noční košile nebo jiné těhotenské oblečení? Nebo je pohodlnější zvolit jednorázové košile k porodu? Otázek je poměrně dost, zvláště když se porod rychle blíží. V dnešním příspěvku se pokusíme prozkoumat téma, jaká je těhotenská košile, k porodu a ke kojení - celkově super kombinace 3 v jednom :).

Jednou z nepostradatelných součástí výbavy budoucí maminky je dokonalá košilka z přírodních materiálů, ideální pro kojení bez rozepínání. Košile, která mladé mamince dodá krásný/ženský vzhled. Těhotenská košile, která poskytne skvělé pohodlí a přizpůsobí se těhotenskému bříšku. Nepostradatelná a spolehlivá jak na porodním sále, tak později doma. Která těhotenská noční košile vám poskytne pohodlí a která bude fungovat i jako noční košile? Samozřejmě záleží na vašich preferencích a na tom, jaká očekávání má novopečená maminka. Jaká by tedy měla být dokonalá těhotenská košile? Kde nakoupím noční košile nebo jiné těhotenské oblečení? Dokáže si pohodlně vybrat jednorázová trička k porodu? Otázka je poměrně pomalá, zvláště když se porod rychle blíží. V dnešním příspěvku najdete téma těhotenství, porod a porod - docela pěkná kombinace 3 v jednom :)

Jaká by měla být vaše těhotenská košile?

Při výběru košile k porodu dbejte na to, zda je z kvalitního materiálu. I když se často řídíme rozpočtem, který je při kompletaci výbavičky dost natažený, vyplatí se vzdát umělých látek, které neposkytují pohodlí, protože taková noční košile, ač vybízí k barvám, není vzdušná, proto se mnohem více potíme, což je zvláště v těhotenství velmi nepříjemné..Noční košile a těhotenské košile jsou nyní dostupné online, na prodejních platformách nebo v internetových obchodech. Pokud nemáte sílu na delší chůzi, vyplatí se prohlédnout a porovnat nabídky různých košil, zejména druhý způsob. Věnujte pozornost složení a názorům na internetových fórech, abyste si vybrali to nejlepší a bezpečné oblečení pro sebe a svého novorozence na dobu porodu a kojení. Už léta kraluje na internetových fórech bavlna – z dobrého důvodu. Bavlněné výrobky vám zajistí pohodlí a zdravý spánek, protože jsou vzdušné a příjemné na dotek.

Co jiného může být relevantní pro těhotné ženy při výběru košile

Například barva košile, která se může zprvu zdát nedůležitá. Při porodu dochází k silnému krvácení a těhotenská košile je vystavena velkému znečištění. Proto se v náznacích žen, které již rodily, často můžete přesvědčit, že se vyplatí volit tmavší modely, jako je černá, tmavě modrá, grafitová nebo vínová, věnujte prosím pozornost nočním košilkám Baki nebo Nina od značky Formommy, zapínané po celé délce vzadu na druky nebo vepředu na zip, díky kterému jsou každé rychlé zapínání maminky vpředu ulehčí, maminka vepředu ocení zapínání na prsa a kojení bude extrémně snadné. Tmavé barvy, na kterých jsou skvrny méně viditelné, vám také umožní udělat vše méně trapné.

Pamatujte také na to, že materiál se musí přizpůsobit měnícímu se tělu a rostoucímu bříšku. Těhotenské triko vás v první řadě nesmí omezovat v pohybu. Jak jistě víte – samotný porod a příprava na něj je často pár hodin fyzické námahy, na kterou byste se měla pořádně připravit. Noční košile nemůže být těsná kolem břicha nebo stehen, protože to může být omezení při cvičení, například s žebříkem nebo míčem. Těhotenská košile musí být dostatečně volná a široká, aby při porodu snadno odhalila bříško.

Další výhodou odepínání na zádech je možnost rozepnutí košile pro usnadnění přístupu do bederní oblasti při podávání bederní anestezie. V přední části takové košile snadno odhalíte bříško. Výběrem trička s obálkovým překrytím výstřihu můžete novorozence rychle nakojit a tričko s obálkovým výstřihem vám také usnadní tzv. klokánkování dítěte, tj. položení dítěte na vaše teplé nahé tělo, aby se cítilo v bezpečí.

Košile pro porod a kojení - typy:

Při výběru kojících košil do nemocniční výbavy nastávající maminky je důležité, abyste se cítila pohodlně. Proto shrneme výhody a nevýhody jednotlivých zapínání a modelů, abyste si mohli vybrat ten, který vás zaujme a bude vám vyhovovat:

 • Kojicí košilka se rozepíná nebo zapíná na zip až po oblast prsou - díky tomu lze kdykoli snadno a rychle odhalit bříško.

 • Porodní košili s rozepnutými knoflíky po celé délce, jako má Nina - snadno se v ní převléknete do čistého, když je vaše tělo po porodu bolavé a unavené, a také vám usnadní odhalení břicha během porodu a prsou při krmení novorozence.

  Porodní plášť se zapíná na zádech jako Baki - usnadní přístup k zádům i do bederní oblasti při podávání anestezie.

 • Kojicí košilka po porodu - zde je volba zapínání pouze na vás. Napsat, zapnout na zip nebo knoflíky a jednoduše a diskrétně se postarat o dítě po porodu.

  Tradiční rozepnutá košile - oblíbená každodenní košile je bohužel nepraktická, omezuje vás při porodu a kojení, protože ztěžuje přístup k břichu a prsům.

 • Jednorázová košile - porodní košile z netkané textilie. Mají speciální střih, který poskytuje dostatečný prostor pro těhotenské bříško a umožňuje také klokánkování a krmení novorozence. Po celém porodním procesu se snadno zlikviduje.

Kde koupit těhotenské a kojící košile?

Košilky, které vám i vašemu miminku zajistí dobrou péči, můžete zakoupit v mnoha kamenných obchodech, ale také on-line, jako například v naší nabídce v internetovém obchodě Formommy. Každá nastávající a mladá maminka si zde jistě najde něco pro sebe. Množství vzorů, modelů, barev a střihů, kterými se snažíme splnit vaše očekávání, jistě uspokojí vkus mnoha dam. Pokud se rozhodnete použít jednorázovou košilku, můžete ji zakoupit v každé lékárně nebo je k dispozici i v naší nabídce zde, určitě ji dostanete i v porodnici před samotným porodem.

 • Kolik košil si koupit pro těhotenství, kojení a porod?

  Počet košil může být obtížné určit, zde můžeme navrhnout, že je dobré jejich nákup přizpůsobit počtu dnů strávených v nemocnici. V případě přirozeného porodu zůstávají mladé maminky v nemocnici většinou 2-3 dny. Pokud plánujete císařský řez , musíte počítat s tím, že váš pobyt může být delší. Samozřejmě počítejme s tím, že nenastanou žádné nečekané komplikace. Takže si myslíme, že je nejlepší zásobit se tolika košilemi, kolik plánujeme zůstat na nemocničním oddělení. Vyplatí se vzít si s sebou i pohodlný těhotenský župan, který si můžete pro vlastní pohodlí sladit s košilí.

  Na co si dát pozor při výběru velikosti košile?

  Podle našeho názoru je nejlepší provést další měření v posledním měsíci před porodem a přizpůsobit získanou velikost těmto výsledkům. Obecně platí, že těhotenské a kojící košile odpovídají standardním velikostem, které jste běžně nosila, tedy pokud jste v těhotenství příliš nepřibírala a nosila velikost L, pak by těhotská košile měla být také v této velikosti. Těhotenské a těhotenské košile mají speciální střih, který se rozšiřuje kolem břicha a boků.

  Suma sumárum jednorázová nebo opakovaně použitelná košile k porodu

  Víme, že jednorázové i opakovaně použitelné těhotenské košilky mají své příznivce i odpůrce. Většina z vás si neumí představit používání nemocničního oblečení. proč to tak je? Jedním z důvodů je jistě nedostatek pohodlí díky vysoce průsvitnému materiálu. Určitě bude látka, ze které je jednorázová těhotenská košile vyrobena, méně vzdušná než klasická bavlněná. Mezi rodícími se samozřejmě najdou i dámy, které s radostí využijí jednorázové košile. Někteří z vás si je vybírají pouze na dobu porodní. Což může být velmi pohodlné. V tomto případě nedojde k znečištění bavlněných těhotenských košil na opakované použití, které byly zakoupeny po dobu pobytu v nemocnici, a jednorázová košile bude ihned po porodu zlikvidována. 

Jakou košili si tedy vybrat?

Jak jsme psali dříve, je to velmi individuální záležitost každého z nás. Bavlněné košilky k porodu jsou jistě mnohem pohodlnější, pohodlnější a vzdušnější. Přesto se domníváme, že se vyplatí mít alternativu k použití jednorázové košile po dobu samotné dodávky, ale zde je jako vždy volba na vás, našich klientech. V našem internetovém obchodě jsou vám k dispozici poradci Formommy, pokud máte nějaké obtěžující dotazy ohledně nákupu košil nebo jiných perinatálních potřeb pro maminky a novorozence, jsme vám k dispozici.

Vaše pohoda a pohodlí jsou pro nás nejdůležitější. Prohlédněte si naši nabídku ještě dnes – doprava zdarma od 200 PLN. Jsme partnery Big Family Card, na každý nákup mají držitelé KDR slevu 10 %.

Na závěr tohoto příspěvku vás chci jako vždy ujistit, že starat se o to, co si koupíte a jak o sebe v těhotenství pečujete, a také to, že máte obavy, zda budete dobrá máma, znamená, že už jste ta nejlepší máma na světě.

Doporučené stránky

pixel