.size_count{ display: none!important; }

KURZ PŘIROZENÉ PŘÍPRAVY - ÚSPĚCH NEBO NEÚSPĚCH? VŠE, CO O TOM POTŘEBUJETE VĚDĚT

2023-07-27

Názory na porodní školu se velmi různí – někteří říkají, že je to jen móda a další nápad, jak si vydělat peníze, jiné maminky jsou nadšené a šťastné, že se rozhodly takové kurzy navštěvovat. Porodní škola je obsahová příprava na porod a péči o novorozence, která zahrnuje nejen vědomosti, ale i fyzickou podporu v podobě různých cvičení. Je mateřská škola nezbytná a co to vlastně je? Na tyto a mnoho dalších otázek odpovídáme v našem článku!

Pár slov o samotných kurzech

Začněte samotnou podobou kurzu.V současné době se mateřské školy zaměřují na to, aby co nejlépe přizpůsobily svou nabídku potřebám a zkušeným budoucím rodičům, a proto nabízejí jak víkendové, tak odpolední kurzy nebo i kurzy online. Je zde velká volnost, díky které si každá maminka může vybrat něco pro sebe.

Samotné kurzy jsou také velmi rozmanité. Zpravidla sem patří fyzická cvičení, která připravují na samotný porod, ale nejen – často existují návody, díky kterým může nastávající maminka ulevit zádům cvičením, například v posledních týdnech těhotenství, a ulevit od bolesti alespoň částečně málo.

Mateřská škola je také pokladnicí praktických i teoretických znalostí o kojení, porodu, poporodní rekonvalescenci a péči o miminko. Některé školy zvou do svých hodin i různé odborníky, kteří nastávajícím maminkám zodpovídají dotazy a odstraní tak případné pochybnosti.

Co dělá mateřská škola pro ženy?

Zejména pro všechny ženy, které se stávají matkami poprvé, může být pomoc mateřské školy velmi potřebná. Především dává odpovědi na všechny otázky a pochybnosti, které se vynoří, a alespoň trochu se připravuje na porod a péči o novorozeně. Co kurz přípravy k porodu nabízí? A co je nejdůležitější, umožňuje vám zvyknout si na všechny ty úzkosti, které přirozeně s tak důležitou změnou přichází.

Dokážete se na porod 100% připravit? Ne, samozřejmě že ne. Nikdy nevíte, co se může stát, a někdy není ani do poslední chvíle jasné, zda porod bude přirozený nebo třeba císařským řezem. Pokud si ale uvědomujete možné scénáře a připravujete se na ně, můžete nastávající mamince pomoci a cítit se dobře.

Pomáhá kurz přípravy k porodu i nastávajícím tatínkům?

Kurz přípravy na porod předává velkou část praktických znalostí o samotném porodu a lůžku, hormonálních změnách a péči o miminko v prvních měsících života. Tato znalost je pro nastávajícího otce velkým přínosem, protože všemu lépe rozumí a zároveň ví, jak mamince pomoci v posledním období těhotenství a po narození dítěte

Kdy se mám přihlásit do kurzu přípravy k porodu?

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Ve kterém měsíci je mateřská tou správnou volbou? Doporučená doba zahájení kurzu je mezi 6. a 8. měsícem těhotenství, ale můžete samozřejmě začít i dříve. Tato doporučení jsou dána především tím, že daný čas je, kdy se nastávající maminka bude cítit o něco lépe, a zároveň nechat dostatek času před porodem se na něj připravit.

Bez ohledu na to, kdy chcete začít, začněte o svých úsporách přemýšlet o něco dříve. Vzhledem ke stále rostoucí oblibě porodnických škol mohou na některých školách nastat problémy s dostupností míst, proto se vyplatí zajistit dříve.

Je mateřská škola povinná?

Abych odpověděl jednoduše: rozhodně ne! Je to zcela dobrovolné rozhodnutí, které by měla učinit každá nastávající matka sama nebo po poradě se svým otcem. Mnoho žen oceňuje porodní kurzy, ale není to nutně něco, co je výhodné pro každou matku. Pro ženu může být tolik informací nejen uklidňující, ale přímo zdrcující a ještě více stresující. Každý z nás je jiný a vyplatí se naslouchat vlastním potřebám a podle toho jednat.

Podívejte se na naši nabídku pro těhotné ženy a ženy po porodu. Nakupujte z pohodlí domova, aniž byste opustili dům, a snadno online.

Co pro sebe potřebujete ve Formommy?

Těhotenská a kojící trička ve velikostech S- 4XL

Podprsenky na kojení

Kojicí vložkykojicí vložky po porodu

Odsávačky mateřského mléka a odsávačky mateřského mléka

Pohodlné kojicí rolády

Kromě toho v naší nabídce najdete mnoho dalších výrobků, které jsou pro vás a vaše dítě v perinatálním období nezbytné.

Na závěr tohoto příspěvku vás chci jako vždy ujistit, že starosti o to, co si koupíte a jak o sebe budete v těhotenství pečovat, a obavy o,
zda budete dobrou matkou, znamená, že už teď jste tou nejlepší matkou na světě.

Doporučené stránky

pixel