.size_count{ display: none!important; }

Kojení: Je odsávačka nezbytnou podporou nebo zbytečným doplňkem?

2024-04-16

Moderní výbavička pro novorozence se výrazně liší od té, kterou měly k dispozici předchozí generace maminek nebo naše sestry. Nyní jsou k dispozici nové produkty a výrobci je propagují jako „must-have“ pro každého člena rodiny. Jaký je rozdíl mezi tím, co se děje a co se děje s vaším partnerem, co se děje s vámi. Existuje široká škála doplňků, které byly později uznány jako revoluční a byly trvale infikovány seznamem výbavičky. V tomto případě lze nalézt následující kategorie: rozdíl mezi mlékem partnera a mlékem partnera. Podívejme se blíže na formu, v takovém případě bude možné mateovo mléko rozebrat a podle toho použít.

Začněte stimulaci a posthodlné odsávání brzy po porodu

Po jeho vypití je čas povzbudit tělo i mysl. Nemá to cenu, dá se to udělat až po narození nakojit. Váš špatný zdravotní stav a stav vašeho dítěte mohou ovlivnit laktaci a tvorbu mléka. V této situaci se musíme postarat o matčino mléko, které nám pomůže s pitím mléka a my se pak postaráme o mléko miminka. Je to dlouhá cesta a pak to budete muset vypít a pak to musíte trochu vypít.

Odsávačka mateřského mléka se používá a později, když matka dočasně nemůže dítě nebo když dítě z různých důvodů, jako je nemoc nebo očkování, ztrácí chuť k dlu. Pravidelné odsávání vám umožní udržet laktaci a vyhnout se jejímu zpomalení. Kolik toho o své situaci potřebujete vědět, jak ji na své potřeby připravit.

Kojení vašeho dítěte a jeho význam

Kojící mateřské mléko je jedinečným zdrojem živin a letité podpory pro váš jídelníček. Je důležité si uvědomit, že je důležité hlídat si organismus. Poskytuje miminku nejen cenné živiny, ale i nepotřebné vitamíny, minerály a enzymy, které je potřeba testovat pro zlepšení jejich zdravotního stavu. Pomůže vám zůstat v bezpečí a zdraví a chránit se před infekcemi a nemocemi.

Vědecké výzkumy potvrzují, že výhody kojení mají obrovský vliv na vývoj dítěte, zejména v kontextu jeho imunitního systému. Mezi tyto výhody patří také snížené riziko alergií a infekcí u malých dětí. Mateřské mléko je také bohaté na bioaktivní látky, jako jsou antioxidanty a hormony, které podporují správný vývoj různých systémů a orgánů v těle miminka. Kojení je nejen způsob výživy, ale také jedinečný způsob budování citového pouta mezi matkou a dítětem, který utužuje jejich vztah na mnoho let.

Udělejte si čas pro sebe

Mladé matky, které kojí, se často cítí omezovány tím, že je na vás vaše miminko silně závislé, což ztěžuje odchod z domu nebo setkání s přáteli. Zejména v prvních měsících života miminka je těžké se na chvíli od miminka odpojit. Jak ale všichni víme, jsou situace, kdy taková potřeba nastane, např. návštěva lékaře nebo krátká pauza pro sebe. V těchto chvílích se odsávačka mateřského mléka ukazuje jako nenahraditelná .

Díky němu si zajistíte pohodlné odsávání mléka, které lze skladovat v chladničce ve speciálních nádobách na mléko na několik dní nebo dokonce zmrazit na několik měsíců. To vám umožní nashromáždit zásobu mateřského mléka, která bude dostatečná po dobu vaší nepřítomnosti a zajistí, že dítě nebude hladovět. Mezi výhody kojení patří nejen jídlo, ale také blízkost, mazlení a lepení. Občasné odsávání a kojení a krmení miminka v lahvičce jednou za čas miminku neublíží ani nenaruší vztah s maminkou.

Druhy odsávání mléka

Na polském trhu existuje celá řada různých způsobů přípravy mléka a pak budete mít šanci se na něj specializovat, stejně jako na internetu Formommy.pl. Ceny mléčných plechovek jsou malé a malé, od několika stovek zlotých do několika set zlotých. Najdete u nás i hotové sady, které kromě samotných odsávaček obsahují další příslušenství, jako jsou kojenecké láhve, dudlíky , sáčky na uchovávání mléka a prsní štíty .

Výběr odsávačky není jednoduchý, dělíme je na 2 různé typy:

Manuální odsávačka mléka – to je určitě levnější mateřské varianty, zajistí pohodlné odsávání mléka při občasném odsávání mléka a tím nižší náklady

Elektrická odsávačka mateřského mléka - pokročilejší a dražší volba pro kojící maminky, ale z dlouhodobého hlediska pohodlnější. Výborná volba, pokud plánujete pravidelně pumpovat

Jak chápete mateřské mléko zvolit při kojení?

Odsávání mléka ruční odsávačkou vyžaduje použití fyzické síly, protože se například ruční odsávačka vyžaduje. Ukažte mi, jak vypustit mléko, chvíli to bude trvat, než se dostane na dno mléka, a pak to bude chvíli trvat. Pokud však matka nemá potíže se zahájením laktace a očekáváte, že budete mléko občas odsávat, může být postačující manuální odsávačka. Jeho hlavní předností je téměř tichý chod, který umožňuje použití iv blízkosti spícího miminka.

Elektrická odsávačka mateřského mléka je vhodnější pro maminky, které plánují pravidelně odsávat mléko a používat jej dlouhodobě. Nevyžaduje fyzickou sílu a většinu modelů lze napájet jak kabelem, tak bateriemi. Usnadňuje pohodlné odsávání mléka a je také mnohem efektivnější, což vám umožní rychleji a efektivněji odsát větší množství mléka.

Jak skladovat odsáté mléko?

Mateřské mléko nejlépe skladujete ve speciálních nádobách nebo sáčcích. Jedná se o speciálně navržené nádoby, které chrání nutriční hodnotu mléka. Vždy se zaměřte na kvalitu a věnujte pozornost tomu, abyste se vyhnuli nádobám obsahujícím Bisfenol A a DEHP, které mohou proniknout do mléka . Nedoporučuje se používat láhve a nádoby z lesklého polykarbonátu. Polypropylenové nádoby jsou bezpečné. Nezapomeňte pečlivě označit nádoby s datem, časem a objemem, abyste věděli, které mléko použít jako první.

Pokud je množství mléka, které odsáváte, malé a odsávačku používáte jen zřídka, můžete k uchování potravin použít čisté skleněné nebo plastové nádoby, pokud mají těsná víčka.

Abych to shrnul:

Můžete zkontrolovat, jakou odsávačku mateřského mléka zvolit a zda je užitečná nebo zbytečná vychytávka. Odsávání mléka ruční odsávačkou je trochu únavné, ale je tiché a dá se používat, když miminko spí. Elektrická odsávačka mateřského mléka je dražší, ale při pravidelném odsávání je z dlouhodobého hlediska efektivnější.

Laktace není jednoduchý proces, ale nejsi jediná žena na světě během laktace :) a podle nás se odsávačka mateřského mléka v mateřské výbavě jistě bude hodit.

Doufáme, že jako vždy byl pro vás tento blogový příspěvek užitečný. Zde vás zveme, abyste se seznámili s perinatální nabídkou internetového obchodu Formommy. cz , kde najdete různé typy odsávaček, které vám při laktaci určitě pomohou. Pozor také na další přípravky, které mohou být v těhotenství a bezprostředně po porodu nezbytné.

Pamatujte, že je pro nás nejdůležitější vaše blaho a blaho vašeho miminka, proto vám v případě jakýchkoliv dotazů naši poradci vždy pomohou e-mailem nebo telefonicky.

Na konci tohoto příspěvku vás chci jako vždy ujistit, že starat se o to, co si koupíte a jak o sebe v těhotenství pečujete, a také o to, zda budete dobrou matkou, znamená, že už jste tou nejlepší matkou v svět.

Doporučené stránky

pixel