.size_count{ display: none!important; }

Senzorické/sensoplastické hry pro děti - domácí řešení nudy!

2024-01-19

Nudné deštivé odpoledne nebo nemocní doma, nevíte co s dítětem? Toto je další krok při natáčení v televizi, na tabletu, abyste zabili nudu. Poznejte smyslové hrátky s tím, co máme doma . Sensoplastika doma je tou nejlepší aktivitou pro dlouhou chladnou zimu. Tento typ her je hnacím motorem rozvoje, stimuluje smysly lidí i dospělých a co je na tom nejlepší? - vše, s čím si hrát, najdete v kuchyňské skříni, aniž byste utráceli peníze za luxusní hračky. Podívejte se naše návrhy na domácí smyslové aktivity pro děti. Zveme vás k prozkoumání možností! 

O co jde o smyslovou hru a související hry?

Senzorické hry pro děti jistě nejsou v módě jen mezi moderními rodiči. Takhle to funguje, jak se to vyvíjí a jak to stimuluje vaše smysly a jak se při tom cítíte. Různé textury, barvy a vznikly při jejich hnětení zvuky nebo zvuky, vůně a chuť to vše lze vyjevit při smyslové hře. Teď se asi ptáte, jak takovou zábavu organizovat? ano my vám poradíme ;) - pro nejlepší zábavu vám stačí: rýže, voda, sůl, hrášek, těstoviny, olej, mouka a barevná potravinářská barviva - vše, co máte ve skříňkách v kuchyni. Skvělý bude i písek, listí nebo šustící materiál – nápadů je mnoho. A naše představivost je nová!     

Jak zhodnotit své peníze?

Třídy citlivosti vhodnou přípravu, protože častooplasty nepořádek. Nezapomeň na to, nezapomeň na to, nezapomeň na to. Sensoplastická hra poznaná neomezenou aktivitu a volnost, proto se vyplatí vyplatit dítěti oblečení, které se snadno ušpiní. Krásný útok na jídlo a vaření, později a později. Úklid pak skvěle spojíte s večerní koupelí.

Sensoplastika, co to znamená? - jak si hrát s potravinářskými výrobky?

Těsto z mouky

Jak připravit hrací těsto?  Na přípravu těsta potřebujete cca 400 ml horké vody, 2 hrnky mouky, sklenici soli, 2-3 lžíce oleje, 2 lžíce prášku do pečiva. Ingredience hněteme, dokud se nespojí, a vzniklou hmotu, zvanou hrací těsto, můžeme dělit a každý díl například obarvit do jiné barvy pomocí bezpečných potravinářských barviv. Pro větší děti můžete do hracího těsta přidat polystyrenové kuličky nebo korálky, ale v případě malých je lepší tento nápad opustit, aby nemohly spolknout malé prvky. Z této hmoty můžete pomocí formiček vykrajovat koláčky z hracího těsta a vytvořit si tak cukrářský nebo cukrářský zážitek.

Slané těsto

Dalším neuvěřitelně plastovým výrobkem z vaší domácí spíže je sůl.  Jak vyrobit slané těsto?  Připravte si 200 g mouky a 200 g soli a poté 100 ml vody, nyní to vše prohněteme, samozřejmě jako v případě hracího těsta můžeme rozdělit na části a do každé přidat např. vonný olej. Můžete si také hrát se solí stejně jako s barevným pískem. Ze slaného těsta můžete vytvořit různé postavičky stejně jako z plastelíny nebo modelíny. Při vytváření figurky nezapomeňte prvky, které chcete spojit, předem navlhčit vodou, aby se spojily a dobře přilnuly. Skvěle zde poslouží i vykrajovátka na cukroví a na drobné stopy a otisky rukou můžete udělat i slané těsto.

Rýžové pískoviště

Většina dětí miluje hraní na pískovišti, je snazší si ho uspořádat doma pomocí rýže a potravinářských barviv. Jak to udělat? Potřebujete pár nádob, do kterých rýži nasypete, pak do každé přidejte trochu barevného barviva a trochu vody. Když smícháme všechny ingredience, počkáme pár minut, než se rýže obarví a hračka bude hotová. Možností, jak si s tímto produktem hrát, je nepřeberné množství – můžeme jej míchat, zalévat nebo s ním vytvářet barevné obrázky.  

Rýžová hmota

Rýže se může stát pěknou hmotou na stavění a modelování lidí nebo figurek. Jak vyrobit rýžovou hmotu? - Uvařte bílou rýži - když je výrobek měkký, slijte ji a nechte trochu vody. Poté můžeme přidat barviva jako výše. Rýže se snadno tvaruje, je příjemná na dotek a hlavně ji snadno sundáte z dětského oblečení.  

Jak vyrobit domácí kinetický písek?

K vytvoření kinetického písku budeme potřebovat olej, kukuřičnou mouku a spolehlivá potravinářská barviva. Nyní smícháme všechny ingredience a voilà: máme doma vytvořený kinetický písek . Díky oleji je hmota plastičtější a snadno ji tvarují i ​​ruce malých umělců. 

Krabička s různými drobnostmi

Dalším nápadem, jak ovlivnit dětskou fantazii, je krabice nebo taška s různými věcmi. Jak je vyrobit? Do kartonové krabice nebo látkového sáčku vkládáme různé drobnosti různých tvarů a textur. Úkolem batolete je vytahovat jednotlivé předměty jeden po druhém, dotýkat se jich a hádat, co je v ručičce. Pro prohloubení smyslového prožitku můžeme dítěti nasadit pásku přes oči. Během hry si můžete vyměňovat role.  

Voda je v každé domácnosti – jak si s ní pohrát?

Sensoplastické aktivity pro děti využívající vodu zlepšují pečlivé pozorování a schopnost porovnávat . Při koupání si můžeme hrát na stole nebo ve vaně. Do několika nádob umístěte dětské drobnosti, autíčka, figurky nebo kostky. Přelévejte vodu z jedné nádoby do druhé, vaše batole může pozorovat, jak se mění množství vody.Další skvělý nápad je hodit kostku ledu do teplé vody a sledovat, jak kostka taje a zda se zvyšuje hladina vody.

Zapojte nohy, pak smyslovou dráhu

To smyslové hry lze zapojit nejen ruce, ale i nožičky. Vytvořte si cestu, po které můžete chodit bosýma nohama. Položte na podlahu například silný provaz, bublinkovou fólii nebo zrnka hrachu či fazolí. Šlápnout na ně bude velká zábava. Takovou dráhu si můžete v létě vytvořit na zahradě a vyzkoušet nové zážitky.

Kdy jindy jíst smyslová hra užitečná? Nápady na pro všechny smysly můžete použít i přes dům, chodit naboso po pláži nebo v lese, brodit se v létě vodou nebo řekou - to je další příležitost, how to trénovat  powiedznost a schopnost vaše batole užíváte se .

Pamatujme na to, že společenská kultura se buduje na denní bázi!

Jsem si jistý, že jak víte, jsem pro vás tento blogový příspěvek užitečný. Zde je to, co potřebujeme vědět o online oslavě Formomma. c s hotovými senszorickými produkty, které právě skončily, máme proto dobrý nápad, co dál.    

Je čas podívat se blíže na to, co se děje, takže se blíže podívejte na to, co se děje, s vašimi radami na e-mailu nebo telefonu.

Na konci dne se chci postarat o to, co chci a co chci pro sebe, a také o to, co chci pro svůj život, o to, co chci pro svůj život.

Doporučené stránky

pixel