.size_count{ display: none!important; }

Žehlení dětského oblečení - mám žehlit dětské oblečení a do kdy?

2023-07-28

Když se narodí dlouho očekávané dítě, život mladých rodičů se obrátí naruby. Péče o novorozené dítě je poměrně náročná. Jednou z prací, které byste nyní měli dělat poměrně často a pravděpodobně je budete dělat, je praní dětského oblečení a žehlení dětského oblečení. Ve skutečnosti většina novopečených rodičů začíná prát oblečení nebo jiné věci pro své miminko ještě před jeho příchodem na svět. Oblečení pro miminko je třeba prát a žehlit, abyste měli zásobu čistého, svěžího a - což je důležité! - bezpečných pro jemnou pokožku miminka oblečení, plenek, ručníků, zavinovaček a dalších věcí, které jsou v tomto počátečním období nezbytné. Zatímco péče o naše oblečení obvykle není příliš náročná, oblečení miminka je náročnější. Proč musíte prát a žehlit veškeré oblečení pro novorozené miminko a věci, kterými ho obklopujete? V tomto příspěvku se pokusíme na toto téma podívat blíže.

Především praní dětského oblečení - jak prát dětské oblečení?

Především - správná teplota, která by měla být vysoká, ne nižší než 60 °C. Pokud jde o spodní prádlo, oblečení, které je nejblíže k jemné pokožce dítěte, včetně lůžkovin, by se mělo prát nejlépe na 90 °C. Mnoho výrobců a zkušených maminek doporučuje prát dětské oblečení odděleně, nejlépe ve speciálním prášku nebo tekutině pro praní jemného dětského oblečení. Existuje také druhá názorová škola, která doporučuje prát oblečení ve stejném pracím prostředku, v jakém perete své oblečení každý den, a oplachovat je vodou bez dalších pracích prostředků nebo změkčovadel. Je jen na vás, kterou z těchto dvou cest si vyberete, podle znalostí Formommy.co.uk je každá z nich správná a jako u všeho se najdou zastánci obou metod :)

Proč je třeba žehlit dětské oblečení

Vždy však musíme mít na paměti, že dětská pokožka je mnohem citlivější a tenčí než pokožka dospělého člověka. Nemá ještě vytvořenou správnou ochrannou bariéru, a proto může oblečení nebo jiné textilie způsobit u novorozence kontaktní alergie a podráždění pokožky. Proto je třeba udělat vše pro to, aby se předešlo kožním alergiím a podráždění.

Jak dlouho žehlit dětské oblečení

Víme, že mnozí z nás prostě nesnášejí žehlení i vlastního oblečení.Rozhodujeme se pro pohodlí a pro oblečení, které se mi.Máme rádi čistotu - vysávání, praní, prostě úklid. Ale žehlení v nás často vyvolává pocit bezmoci:). Proto často používáme například napařovací žehličky a v domácnostech nežehlíme. Bohužel se nepočítá s žádnými úlevami, pokud jde o žehlení oblečení pro alergiky nebo prostě pro děti. Proč je ale tak důležité zacházet s dětským oblečením a prádlem teplem a žehlit novorozenecké oblečení? Teplota pomáhá zbavit látku bakterií, roztočů a dalších alergenů a někdy i plísní. Někteří rodiče tvrdí, že je třeba žehlit úplně všechno včetně ponožek nejméně do tří měsíců věku dítěte. Jiní naopak trvají na žehlení do jednoho měsíce věku dítěte - tedy v době, kdy se z novorozence stane kojenec. Žehlete vše, zavinovačky, oblečení, spodní prádlo, lůžkoviny i deky, samozřejmě při teplotě uvedené na štítku. Vždy pamatujte na to, že když se dítě počůrá, je třeba tyto věci nejprve namočit a poté ihned vyprat. Zde vyhrávají ty se sušičkami, které umožňují rychlé usušení oblečení a jeho přípravu k žehlení.

Žehlí se oblečení alergiků jinak než u dětí se zdravou pokožkou?

Rozhodně ne! Péče o citlivou a jemnou pokožku vašeho dítěte by měla být neochvějným úkolem na každém kroku, bez ohledu na to, zda je pokožka vašeho děťátka náchylná k alergiím, či nikoli.Jak jsme již zmínili výše, mytí v prvních měsících života každého dítěte se musí vyznačovat vysokými teplotami.Začněte tedy na 90 stupňů C, po několika měsících můžete snížit na 60 stupňů C a kolem věku dítěte můžete zkusit prát oblečení na 40 stupňů C. Pokaždé, když teplotu snížíte, je však velmi důležité sledovat, jak pokožka reaguje na oblečení prané při nižší teplotě.

Stručně si to shrňme...

A jak dlouho by se mělo žehlit oblečení novorozence? Oblečení novorozence (a maminky) do porodnice musí být předem vypráno a vyžehleno. Žehlení novorozeneckého oblečení umožňuje důkladnější zničení bakterií a roztočů v látce. Minimální období, během kterého je třeba oblečení dítěte žehlit, je v prvních 2-3 měsících života. Pokud je pro vás žehlení příliš časově náročné nebo na něj jednoduše nemáte sílu, můžete vyzkoušet žehlení s parní stanicí. Bohužel žehlení oblečení dítěte s alergií se neobejde bez výkonné žehličky a neexistují žádné výjimky: nevzdávejte se a nežehlete oblečení alergiků.

Nemocniční výbavička je velmi důležitá nejen pro naše nejmenší, ale i pro vás, budoucí maminky - podívejte se proto na naši nabídku těhotenského a poporodního zboží. Nakupovat můžete pohodlně a bez opuštění domova v našem internetovém obchodě.

Příklady produktů pro vás a vaše dítě, které najdete na Formommy :

Těhotenské kalhotky

Prsní vložky

Těhotenské kalhotky

Porodní a kojící košilky

Kojicí podprsenky

Vložky po porodu

Hygienické vložky

Na závěr tohoto příspěvku vás chci jako vždy ujistit, že dbát na to, co si kupujete a jak o sebe pečujete v těhotenství a po porodu, stejně jako se starat o to, zda budete dobrou mámou, znamená, že budete tou nejlepší mámou na světě:)

Doporučené stránky

pixel