.size_count{ display: none!important; }

Jak usnadnit zdravý spánek novorozenci?

2023-11-03

Každý z nás by se rád postaral o to, aby se náš drobeček vyspal na dobrou noc, bez postele, postele či jiného nočního spánku. Dítě může plivat 18-20 hodin denně s malými přestávkami na jídlo nebo přebalování. Pokud s tím máte problém, pomůže vám to být lepší a lepší. Právě ve spánku probíhají nejdůležitější procesy, novorozenec se děje, roste a probíhá. V dnešním článku jsme se rozhodli shromáždit pár tipů, jak pomoci vašemu dítěti spat zdravě a dlouho a nechat spát jejich rodiče .

Kolik spánku potřebuje novorozenec?

Novorozenec spí cca 20 hdin denně, 4-12 měsíční miminko 12-16 ch. separační úzkost způsobující potíže s usínáním, když dítě nevidí svou matku poblíž. Roční dítě by mělo spát 14 hodin denně, dvouleté až 11 hodin denně. Navíc den ještě dva šlofíky, batolata, která spí, mají problémy se soustředěním a zapamatováním, nezvládají nálady, jsou unavená, což je způsobeno plačtivostí a podděností.

Balíme, objímáme, houpeme

Novorozenec nemá rád prostar a prázdnotu, bojím se jich a cítím se v nich špatně. Jedna věc k pozůstatku prenatálního života, kde to bylo matčino lůno tmavé, těsné a tiché. Zná takové pocity,cítil se tehdy v bezpečí. Objímání ze strany rodičů pomáhá ke zklidnění, zklidnění a relaxaci zejména mamince, jehož tělo již velmi dobře poznalo. Také můžete miminko zabalit to jemné bavlněné deky , tak že mu zneuctíte ruce a nohy. Rytmický pohyb uspě novorozence . To je také bod vašeho pobytu na venkově, kde se můžete ubytovat a zůstat tam po zbytek pobytu. Dítě vyžaduje to, co ví.

Jaký je rozdíl mezi zdravím a bezpečností?

Bílý šum není nic jiného než monotónní zvuk, který vydává domácí sušičku, pračku, vysavač nebo ventilátor. Zklidňující účinek on novorozence de opět připomíná prostředí in matčině břiše, tedy tlumené zvuky, hluk protékající plodové vody nebo zvuk proudící pupečníkové krve. "Bílý šum" přináší v dítěti dobrou asociaci, takže až budete připraveni se o to postarat, po nějakém dítěti usp.

Koupel před spaním pro pohodlí novorozence

Při přípravě ke koupání miminka se vyplatí zajistit vhodnou teplotu, cca 24 stupňů Celsia O účelu koupání jsme psali de . Pro miminko je velmi důležité, být při koupání v bezpečí, protože se díky tomu cítím blízko svého rodiče a koupání se pro něj stává méně stresujícím.

Děti mají rady stálý denní rytmus a takový večerní koupelový rituál jim pomůže uklidnit se a usnout.

Podívejte se, co se ve vašem životě děje a co se děje

Denní režim je velmi důležitý, novorozenec, který je teprve na začátku své cesty životem, se musí naučit žít ve zcela nové realitě a prostředí. Víme, že v počátečním období života miminka je těžké hovořit o stanoveném denním režimu. Spánek vašeho miminka závisí na objemu, zda je saté a zda má nějaké problémy s bříškem. Regulovaný oběhový rytmus bude probíhat po novém věku, kdy bude možné se aklimatizovat na nový život a fungovat a komunikovat. Stojí za to učit své dítě, že noční spánek začíná v určitou dobu a předcházejí mu rituály. Pro dítě je důležitá pravidelnost, předvídatelnost, opakování a cykličnost každodenních činností.

Je to dobrý nápad udělat to dobrým způsobem, bude to dobré, bude to dobré, až to bude připraveno . Přidejte tlumená světla, případně "bílý šum" nebo tichou hudbu/ukolébavku nebo krmení a pak houpání, a všechny tyto rituály učiní dítě uvolněné a klidné. Je to dlouhá cesta, k aktivitám panovala atmosféru klidu a relaxace. Dítě velmi dobře cítí emoce dospělých a vstřebává je. Neustálý rozvrh činností však zná, že se blíží čas spánku.

Plné a plné bříško zboží spanek miminka

Častou příčinou dětské nespavosti je hlad. Pokud máte nějaké otázky, budete muset vědět, co dělat dál. Jedna rada je, aby všechny vaše děti jedly dostatek jídla a dobře se vyspaly. Pamatovat si! Přejídání také není dobré pro usínání, proto je v této fázi vývoje důležité, to rodič dokázal vycítit, kdy má dítě správné množství jídla.

Noční probuzení je normální

Spánek není pro každého z nás rovnoměrně. Během noci se často vystřídají hluboké a lehké fáze spánku. Během spánku se vaše dítě krátce probudí, což je normální.

Tak jsem to shrnul:

Spánek u novorozenců a kojenců je důležitým faktorem potřebným pro správný vývoj dítěte. Španek regeneruje tělo, uvolňuje ho a usnadňuje odpočinek a relaxaci. Neklidný spánek at novorozence může vést nejen k frustraci rodičů a dítěte, ale také způsobit poruchy a problémy rostoucího miminka. Novorozenci nerozeznávají den od noci a jejich denní režim závisí na jejich physiologic needs, proto je třeba se naučit spánkový rytmus. K tomu je nejlepší pečovat o sebe a reflexy, které budou znát z prenatálního období. Přitom miminko má na tom hodně a pak to jde. Houpání a bílý šum poskytnout miminku uklidnit se a cítit se jak v matčině bříšku – kde bylo v klidu a bezpečí. Spánek miminka během dne a jeho kvalita má významný vliv na jeho klidný spánek v noci. Neklidný spánek miminka v noci může být způsoben špatnou špatnou schopen a přehřátím nebo promrznutím miminka, proto se vyplatí zajistit jeho pohodlí a pohodlí výběru vhodného bavlněného obleč ení, dudlíku, přikrývky, spacího pytle nebo přikrývky .

Ve Formommy jsme v sekci Spánek a rekreace shromáždili doplňky, které vám usnadní celý proces přípravy vašeho miminka na spánek.

Pamatujte, že je pro nás nejdůležitější vaše blaho a blaho vašeho miminka, proto vám v případě jakýchkoliv dotazů naši poradci vždy pomohou e-mailem nebo telefonicky. Zveme vás k prohlédnutí nabídky Formommy!

Na konci tohoto příspěvku vás chci jako vždy ujistit, že starat se o to, co si koupíte a jak o sebe v těhotenství pečujete, a také o to, zda budete dobrou matkou, znamená, že už jste tou nejlepší matkou v svět.

Doporučené stránky

pixel